مزایای خرید زعفران عمده نسبت به خرید مثقالی زعفران

زعفران که با نام طلای سرخ شناخته شده است از محصولات خاص و کمیاب کشاورزی ایران است. زعفران براساس شکل ظاهری و کیفیت آن دسته‌بندی‌های متفاوتی دارد. زعفران دسته یا دخترپیچ (Bunch Saffron)، زعفران پوشال (Pushal Saffron)، زعفران سرگل (Sargol saffron)، زعفران نگین (Negin saffron)، زعفران کنج یا سفید (white)، از جمله انواع زعفران هستند. خرید و فروش زعفران در ایران به صورت عمده و خرده‌فروشی انجام می‌شود. برخی از انواع زعفران نیز مختص صادرات بسته‌بندی و کشت می‌شوند. فروش زعفران در داخل کشور به صورت عمده و خرده فروشی صورت می‌گیرد. زعفران فله به معنی زعفران با وزن یک کیلوگرم به بالا است. اما آیا خرید زعفران عمده و فله به صرفه است؟ به دلیل قیمت بالای زعفران خیلی از افراد استطاعت خرید زعفران عمده را ندارند هرچند که خرید زعفران عمده از نظر اقتصادی نسبتا به خرید بسته‌های کوچک زعفران مقرون به صرفه‌ است. به دلیل تقاضای مختلف مصرف‌کنندگان، امروزه زعفران در بسته‌بندی‌ها و سایزهای مختلف ارائه می‌شود که هرکدام از آن‌ها مخاطبان خاص خود را دارند. اما عده ای از افراد هستند که خرید زعفران عمده  برایشان به صرفه است. در ادامه به مزایای خرید زعفران عمده می‌پردازیم.

خرید زعفران عمده برای چه کسانی به صرفه است ؟

با وجود انکه زعفران تقریبا یک کالای لوکس محسوب می‌شود، ولی در اکثر مهمانی‌های ایرانی جایگاه ویژه‌ای دارد و کدبانوهای ایرانی در اکثر مهمانی‌ها و مراسم خود در غذایشان از زعفران استفاده می‌کنند. اما صرف‌نظر از مصارف جزئی زعفران، عده‌ای هستند که خرید عمده زعفران را به خرید بسته‌بندی‌های کوچک ترجیح می‌دهند.

 • رستوران‌ها و تهیه غذاها
 • کافه‌ها
 • قنادی‌ها و شیرینی‌فروشی‌ها

 

افرادی که در مشاغل بالا فعالیت دارند، نیازی ندارند بسته‌بندی زعفرانی که مصرف می‌کنند خاص و ویژه باشد. بسته‌بندی خاص زعفران زمانی اهمیت دارد که آن را به عنوان هدیه و یا سوغات در نظر بگیریم. در غیر این صورت بسته‌بندی خاص و شیک هزینه اضافی محسوب می‌شود. آنچه برای رستوران‌ها، مراکز تهیه‌غذا و کیترینگ‌ها و قنادی‌ها حائز اهمیت است، کیفیت زعفران است. پس برای آن­ها مناسب است تا زعفران را به صورت عمده و با بسته‌بندی ساده‌تری خریداری کنند.

علاوه بر موارد گفته‌شده برای خانواده‌های متمول و کسانی که مصرف بالای زعفران دارند، خرید زعفران عمده به صرفه‌تر است. تفاوت آن‌ها با رستوران در این است که اغلب به بسته‌بندی لوکس زعفران نیز توجه دارند. لذا همانطور که اشاره شد، بسته‌بندی زعفران متناسب با نیازهای مشتریان، طیف گسترده‌ای دارد.

انواع مختلف زعفران جهت فروش عمده زعفران برای صنایع غذایی

 • زعفران دختر پیچ
 • زعفران سرگل معمولی قائنات
 • زعفران سرگل ممتاز صادراتی قائنات
 • زعفران نگین صادراتی
 • زعفران سوپر نگین صادراتی

 

در خرید زعفران عمده باید به چه نکاتی توجه کنیم

از آنجایی که برای خرید زعفران عمده هزینه زیادی پرداخت می‌کنید، لازم است هنگام خرید به نکات زیادی توجه کنید تا زعفرانی که خریداری می‌کنید اصل و با کیفیت باشد. اما توصیه می‌کنیم در خرید زعفران فله‌ای   حتما از متخصصین این حوزه کمک بگیرید. افرادی که در کشت و تولید زعفران دست اندر کار هستند، به راحتی می‌توانند زعفران اصل را از تقلبی تشخیص دهند. این افراد به دلیل داشتن سابقه زیاد در مورد خرید و فروش زعفران انواع مختلف زعفران‌های تقلبی را دیده‌اند و با روش‌های تشخیص زعفران اصل از تقلبی اشنایی دارند. ولی به طور کلی مواردی هستند که به شما در تشخیص زعفران اصل کمک می‌کنند. مواردی را که می‌تواند در خرید زعفران فله به شما کمک کند در زیر آورده‌ایم:

 • توجه به شکل و ظاهر و رنگ و بو

ظاهر و بوی زعفران در تشخیص اصل بودن آن اثر بسزایی دارد. زعفران‌ اصل شکننده است و به راحتی پودر می‌شود، رنگ آن قرمز یک دست بوده و رنگ‌های دیگر در آن دیده نمی‌شوند. در صورت مشاهده رشته‌هایی با رنگ‌های غیر از سرخ، این احتمال وجود دارد که مواردی مانند کاکل ذرت با استفاده از رنگ‌های مصنوعی، رنگ شده و با زعفران مخلوط شده باشد. به طور کلی استفاده از رنگ‌های مصنوعی در زعفران‌ها بسیار رایج است و روش‌های گوناگونی برای تشخیص آن‌ها وجود دارد.

زمان انتشار رنگ زعفران خالص در آب: رشته های زعفران را در یک ظرف کوچک آب قرار دهید. حداقل 15 دقیقه صبر کنید. زعفران واقعی آب را به آرامی زرد می کند. تغییر رنگ ممکن است یک ساعت طول بکشد. نکته آن است که کلاله های اصلی زعفران رنگ قرمز خود را پس از تغییر رنگ آب هم حفظ می کنند. اما اگر آب بلافاصله تغییر رنگ دهد یا قرمز شود یا تغییر رنگ ندهد یا رشته های زعفران رنگ خود را از دست بدهند، باید بدانید که این ماده زعفران واقعی نیست.

واکنش زعفران اصلی در جوش شیرین: برخی از متخصصین امر پیشنهاد می کنند که زعفران و جوش شیرین را در یک ظرف کوچک مخلوط کنید و سپس آب را روی مخلوط بریزید. اگر مخلوط به رنگ زرد درآمد، این ماده، زعفران واقعی است.

زعفران خوب، تکه‌های به هم چسبیده ندارد و انتهای کلاله‌های آن سفید نیست و سه شاخه کلاله از هم کاملا جدا هستند. نخ های زعفران و یا بهتر بگوییم سر قلم های کلاله ها به شکل شیپور هستند. بنابراین، اگر مشاهده کردید که یک سر کلاله ها تنها از یک طرف برآمده هستند، نشان از جعلی بودن زعفران دارد. اگر زعفران واقعی را بین انگشتان خود بمالید، پوست شما زرد / نارنجی می شود. در حالی که زعفران بوی شیرینی می دهد، اما طعم آن کمی تلخ و یا گس است.بوی زعفران نیز علاوه بر ظاهر آن به شما کمک می‌کند تا تقلبی بودن یا اصل بودن آن را تشخیص دهید. بسیاری از افراد بوی زعفران را شیرین توصیف می کنند. اما در واقع، زعفران خالص بوی مشخصی که کاملاً شیرین باشد، ندارد. برخی از تولیدکنندگان زعفران عطر و بوی زعفران واقعی را “ترکیبی از خاک ، توتون ، وانیل ، عسل ، شیرین نمکی” توصیف می کند.

 • قیمت بیشتر نمایانگر کیفیت بهتر نیست

باید توجه داشته باشید که در عرصه فروش زعفران عمده قیمت‌های متفاوتی وجود دارد ولی شما نباید گول قیمت‌های بالا را بخورید. قیمت بالا لزوما نشان‌دهنده کیفیت بیشتر نیست. به همین دلیل با کمک متخصصین این حوزه و تجربیات خود ابتدا از اصل بودن زعفران کاملا مطمئن شوید.

 • زعفران سابیده شده نخرید

از آنجایی که امکان اضافه کردن موادی چون شکر و نمک برای افزایش جرم زعفران به آن وجود دارد، بهتر است زعفران عمده را به صورت سابیده شده نخرید. چون بدون آنکه متوجه شوید کیفیت غذا را پایین آورده و طعم آن را تغییر می‎دهد.

 • خرید از افراد معتبر

اعتبار در بازار زعفران بسیار مهم است. خرید از جایی که همواره زعفران مرغوب عرضه می‌کنند و کیفیت آن تثبیت شده است، به شما کمک می‌کند خرید مطمئن‌تر و آسان‌تری داشته باشید بخصوص زمانی که می‌خواهید خرید زعفران فله‌ داشته باشید.  زعفرانیه به شما این اطمینان را می‌دهد که زعفرانی اصل و مرغوب را دریافت خواهید کرد. چراکه بدون واسطه و مستقیم زعفران را  از کشاورزان دریافت می‌کنید. علاوه بر این خرید آنلاین به شما کمک می‌کند تا کمترین هزینه را برای خرید زعفران باکیفیت داشته باشید. همچنین برای خرید هدایای تبلیغاتی نیز می‌توانید پک‌های مخصوص زعفرانیه را سفارش دهید.

خرید زعفران عمده

خرید زعفران عمده به طور مستقیم از کشاورزان

امروزه حصور واسطه‌گران در کشاورزی موانع زیادی را برای مشتریان و کشاورزان به وجود آورده است. افزایش قیمت‌ بی دلیل که هم به ضرر خریدار و هم کشاورز است، کار را برای هر دو طرف سخت کرده است و لذا در صورتی که بتوانید به طور مستقیم از کشاورزان خرید کنید، هم به آن‌ها کمک کرده‌اید تا حاصل دسترنجشان را با قیمت بهتری بفروشند هم شما می‌توانید از اصل بودن محصول و کیفیت آن مطمئن باشید.

بسته‌بندی زعفران عمده

بسته‌بندی زعفران روش‌های متنوعی دارد. از آنجایی که زعفران یک کالای لوکس است، اکثر روش‌های بسته بندی به صورتی هستند که جلوه ویژه‌ای به محصول بدهند. اما همانطور که می‌دانیم برای مصرف عمده نیازی به بسته‌بندی شیک وجود ندارد و فقط به نوعی از بسته بندی احتیاج است که کیفیت زعفران را حفظ کند. در میان انواع بسته‌بندی‌ها استفاده از دستگاه بسته بندی زعفران به صورت دوخت دستی ساده‌ترین و ارزان‌ترین نوع بسته‌بندی است. در این دستگاه قسمت حرارتی خاصی تعبیه شده که امکان پرس و دوخت پلاستیک را به شما می دهد. این دستگاه بهترین گزینه برای راه اندازی کم هزینه ترین کارگاه بسته بندی زعفران است و می توان برای بسته بندی زعفران در خانه نیز از آن استفاده کرد. به همین جهت برای بازارهای عمده و ارزان قیمت مناسب است. ضمنا توجه داشته باشید که برچسب‌های روی بسته‌بندی‌ها استانداردهای لازم را داشته باشند.

در آخر می‌توان گفت خرید عمده زعفران در صورتی که به موارد گفته شده در مورد اصل بودن آن توجه کنید و از منابع معتبر خرید کنید، به نفع شما خواهد بود. برخی از عمده فروشان زعفران، زعفران را خریداری کرده و مدت طولانی آن را انبار می کنند که این امر نه تنها به ضرر کشاورز است بلکه باعث کهنه شدن زعفران شده و زعفرانی که عرضه می‌کنند کیفیت لازم را ندارد.

خرید اینترنتی زعفران عمده

مهم است که از یک مرکز عمده فروشی معتبر، که شرایط نگهداری خوب و مناسب را برای این محصول فراهم آورده است، خریداری کنید. فروشگاه اینترنتی زعفرانیه سال‌هاست که در زمینه خرید و فروش زعفران خوش کیفیت فعالیت دارد و یکی از بزرگ ترین نمایندگی های فروش عمده زعفران در صنایع غذایی در ایران است که این محصول را در بالاترین کیفیت موجود در اختیار شما قرار می دهد. فروش زعفران از جمله کارهایی است که به سادگی توسط هر فردی صورت نمی‌گیرد چرا که نیازمند نظارت مستمر، دقت بالا و تجربه زیاد میباشد.

فروشگاه زعفرانیه قادر به فروش و تحویل عمده زعفران برای صنایع غذایی و دیگر صنایع در کوتاه ترین زمان است. اگر به دنبال برندی خوشنام و معتبر هستید می‌توانید روی ما حساب کنید. شرکت زعفرانیه برای ایجاد ارتباط مستقیم بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان نهایی زعفران تاسیس شده است. بنابراین، ما قادر به ارائه زعفران تازه و اصیل ایرانی با قیمت مناسب هستیم و به لطف استفاده از خدمات پیک پیشتاز در این شرکت، آن را به مکان شما تحویل دهیم.بدون شک ما زعفران ایرانی را در مقایسه با سایر فروشگاه های آنلاین یا آفلاین زعفران با کمترین قیمت ارائه می دهیم. بنابراین ، اگر قیمت کمتری پیدا کردید ، به ما اطلاع دهید.

کلیه محصولات زعفرانیه را در آدرس اینترنتی www.zafferanieh.com می توانید مشاهده کنید. ما با بهره گیری از کارشناسان خبره، محصولی مرغوب و بی عیب و نقص را خریداری می کنیم و به طور کاملا بهداشتی، در شرایطی مناسب آن را نگه داری می کنیم تا از کیفیت آن کاسته نشود .شما می توانید از طریق واتساپ یا به طور تلفنی با همکاران ما در زعفرانیه تماس حاصل فرمایید و میزان زعفران درخواستی خود را سفارش دهید. برای اطمینان از تشخیص زعفران اصلی  رنگ دهی محصول زعفران ما می توانید میزانی را به عنوان تست سفارش دهید و بعد از اطمینان از جنس محصول خرید خود را تکمیل کنید. علاوه بر این ، ما سعی می کنیم اطلاعات مفیدی در مورد کاربردهای زعفران در آشپزی ، پزشکی ، بهداشت و غیره به شما بدهیم ، درست است!

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فروش زعفران عمده در صنایع غذایی و در دیگر صنایع میتوانید با ما در تماس باشید